Viļķenes kultūras nams

Jauns skatuves apgaismojums Viļkenes kultūras namā

 

2017. gada augusts

1945. gadā kultūras dzīve pagastā bijā jāsāk no jauna. Pirmais kultūras centrs tika izveidots bijušā veikala Mežrozīte telpās (kādreizējā nabagmāja), vēlāk tas tika pārsaukts par Viļķenes Tautas namu – atradās pasta ēkā. Tagadējais Viļķenes Kultūras nams – kantora ēka, tika atklāts 1969. gada 7. martā.

Viļķenes kultūras nama pamatuzdevums ir tautas mākslas kolektīvu darbības nodrošināšana un sabiedrībai pieejamas kultūrvides veidošana pagastā, saglabājot nacionālās kultūras tradīcijas un vērtības. Tā ir vieta, kur satiekas dažādu paaudžu pagasta iedzīvotāji un vietējie uzņēmēji, lai radoši izpaustos dažādos amatiermākslas kolektīvos.

Ik gadu te notiek tematiskie un tradīciju pasākumi, dažiem no kuriem ir vairāk nekā 40 gadu senas tradīcijas. Tiek svinēti Viļķenes pagasta svētki un amatierkolektīvu sezonas noslēguma pasākumi. Reizi piecos gados Viļķenē notiek pasākums Himnas Goda diena, kas veltīts Latvijas himnas autoram – Baumaņu Kārlim, kas ir dzimis Viļķenē.

2014. gadā iegūstot ES finansējumu LEADER projektu konkursos, Kultūras namā tika nomainīta skatuves grīda un atjaunota grīda skatītāju zālē.  Ir iegādāta jauna mūsdienīga audio, apgaismojuma un video tehnika, kas paver iespējas nodrošināt daudz kvalitatīvākus pasākumus nākotnē.

Iepirkuma rezultātā ieguvām tiesības piegādāt kultūras namam nepieciešamo aprīkojumu. Skatuves apgaismojuma vadībai tika izmantota Strand Lighting vadības pults, ar kuras palīdzību var vadīt gan LED prožektorus un regulējamās apgaismojuma līnijas. Savukārt, skatuves apgaismojumam tika izmantoti PAR un freneļa lēcu prožektori, bet fona izgaismošanai – Showline (Philips) LED prožektori.

Uzstādītā tehnika:

  • 1 x Strand Lighting 200 Plus Series 12/24 – apgaismojuma vadības pults;
  • 1 x Strand Lighting Wallrack 24x2.5 – jaudas regulators;
  • 1 x Strand Lighting Accent DMX 4 – vadības panelis;
  • 1 x Chauvet Net-X – signāla pārveidotājs;
  • 4 x Teclumen Curva F1200 ECO – freneļa lēcas prožektori;
  • 18 x Teclumen Multibeam 600 – prožektori;
  • 5 x Showline SL eStrip 10 – LED prožektori.
Gads2017