Latvijas Nacionālā opera un balets

LNOB skatuves apgaismojumam izvēlas pārbaudītas vērtības

 

2019. gada februāris

Latvijas Nacionālā opera un balets Rīgā darbojas kopš 1923. gada un mūsdienās, vienas sezonas laikā izrāda ap 200 izrādes, vairākus simfoniskos un kamermūzikas koncertus un vidēji sešus jaunu izrāžu iestudējumus, augstvērtīga mākslinieciskā izpildījuma cienītājiem piedāvājot līdzsvaru starp klasisko, laikmetīgo un tradicionālajām izteiksmes formām.

Lai nodrošinātu Latvijas Nacionālās operas un baleta daudzveidīgajam repertuāram atbilstošu mūsdienīgu materiāli tehnisko bāzi, skatuves gaismu arsenāls tiek uzlabots pakāpeniski un šis gads nav izņēmums. Ir gandarījums, ka jau atkārtoti, izvēle tika veikta par labu Clay Paky uzņēmumu grupas produkcijai. Šoreiz no plašā sortimenta operas namam piegādājām ADB Stagelight Klemantis AS 1000 starmešus, kas izstrādāti tieši operas un teātru skatuves vajadzībām.

Klemantis ir vienīgais fona apgaismojuma risinājums, kas atbilst mūsu operas skatuvei,” atzīst Latvijas Nacionālās operas un baleta Apgaismes nodaļas vadītājs Ainārs Kabucis. Viņš atzīmē, ka operas vajadzībām jau tiek lietots Clay Paky Scenius Profile, A. Leda B-EYE K20 un Alpha Profile 700 apgaismojums. „Mēs esam ļoti apmierināti ar šo izvēli un pakalpojuma kvalitāti, ” piebilst Ainārs Kabucis.

Klemantis AS 1000 ir asimetrisks 1 metru garš starmetis, kas sastāv no 16 horizontāli izvietotiem gaismas avotiem, sešu krāsu LED moduļa un modernāko HCR (High Color Rendering) LED tehnoloģiju pielietojumu, kas nodrošina plašu krāsu gammu – gan spilgtus toņus, gan  pasteļtoņu apgaismojumu. Pateicoties pielietotajām inovācijām, Klemantis gaismām ir augsts CRI (Color Rendering Index) – virs 97; iespaidīgs balto gaismu diapazons – no 2500K līdz 8000K;  vienmērīga gaismas izkliede un perfekta krāsu saplūšanas spēja.

Atkarībā no nepieciešamības, Klemantis starmešus var uzstādīt gan vertikāli, gan horizontāli – uz grīdas vai iekarot uz stieņa.

Piegādātā tehnika:

  • 14 x ADB Stagelight Klemantis AS 1000 – asimetriskie LED starmeši

 

Gads2019