Koncertzāle Palladium Rīga

Palladium Rīga jauno sezonu sāk ar pārmaiņām

 

2019. gada 15. augusts

Uzsākot jauno 2019./2020. gada sezonu, koncertzāle Palladium Rīga sola pārmaiņas, kuras veicinājusi vēlme efektīvāk izmantot koncertzāles telpas, padarīt tās daudzfunkcionālas un piemērotas arī neliela mēroga slēgtu un publisku pasākumu norisei. Palladium Rīga komfortabli var uzņemt 1600 apmeklētājus, taču nelieliem pasākumiem tā līdz šim bija par lielu.

Vēlamais risinājums tika panākts, uzstādot telpu norobežojošās aizkaru sistēmas, kas atkarībā no nepieciešamības, koncertzālei turpmāk piešķirs vēl trīs atsevišķi funkcionējošas zonas-telpas: pirmā stāva zonu zem balkona, kas ir daļa no zāles (186 m2); otrā stāva balkona zonu (172 m2); trešā stāva balkona zonu (162 m2), vai gluži pretēji – nodalīs tās no pasākumam nepieciešamās telpas. Piemēram, ja sēdkoncerts, konference vai cits pasākums notiks pirmā stāva zālē (451 m2) ar skatuvi (100 m2) – abi balkoni tiks aizsegti ar aizkariem, tādējādi pasākuma norises telpa kļūs daudz aptveramāka un mājīgāka.

Telpu nomniekiem šis jaunievedums sola vēl plašākas iespējas pasākumu daudzveidības un scenāriju ziņā. Ar aizkariem nodalītajās zonās, netraucējot citās telpās notiekošā pasākuma norisi, turpmāk varēs izmantot gan kā foajē, kā konferences/koncerta/korporatīvā pasākuma dalībnieku ēdināšanas zonu vai kafejnīcu ar galdiņiem, gan kā atsevišķu pasākuma zonu vai kā pasākuma norises vietu. Veiktās pārmaiņas liekt domāt, ka telpu konfigurācijas iespējas atbilstoši klienta vēlmēm un pasākumam veidam, padarīs  koncertzāli Palladium Rīga vēl pieejamāku ikviena mēroga pasākumam.

Projekta realizāciju SGS Sistēmas uzsāka vasaras sākumā. Sarežģītākais bija koncertzāles vajadzībām izveidot nepieciešamos speciālā dizaina liektas formas aizkaru mehānismus un to montāža balkonos. Mehānismi speciāli šim projektam tika izgatavoti uzņēmumā ShowTex, kas nodrošina plašu produktu klāstu un individuālus tehniskos risinājumus. Savukārt, koncertzāli atdalošie ugunsdrošie aizkari tika piegādāti no Cronenberg Stage Molleton CS. Tie izgatavoti no 100% nedegošas Trevira CS šķiedras, kas ir ļoti būtiski publiskās telpās izvietotiem aizkariem.

Piegādātais aprīkojums:

  • 1 x ShowTex Showpipe Curved – aizkaru mehānisms;
  • 1 x ShowTex ShowTrack Curved – aizkaru mehānisms;
  • 2 x Cronenberg Stage Molleton CS – ugunsdrošie aizkari.
Koncertzāles vēsture un vērienīgākie pasākumi

Kinoteātris Palladium tika izveidots 1913. gadā, tolaik moderna un ietilpīga kinozāle ar 250 sēdvietām. Kara laikā kinoteātra ēka tika daļēji bojāta – uz ēku mērķētā bumba skāra vien jumtu un orķestra bedri, atstājot pārējo neskartu. Padomju laikā, Palladium bija pirmais kinoteātris Rīgā, kas lepojās ar platformāta ekrānu. 1986. gadā tas tika aprīkots ar izcilu Dolby Stereo System skaņu, kas ļāva to saukt par progresīvāko kinoteātri Baltijā. 20. gadsimta 20. gados Palladium bija lielākais kinoteātris Eiropā, ar 1080 sēdvietām un līdz pat kinoteātra slēgšanai 21. gadsimta sākumā, Palladium bija viens no iecienītākajiem kinoteātriem Rīgā, kur notikušas daudzu filmu pirmizrādes.

Sākoties atmodai un īpašumu privatizācijas un denacionalizācijas periodam, Palladium kļuva par vienu no iekārojamākajiem objektiem Rīgā. Likumsakarīgi tas noveda pie tiesu darbiem,  līdz 2002. gadā kinoteātris durvis slēdza. 2006. gadā Palladium telpās tika uzsākta vērienīga naktskluba būvniecība, taču tas nepiedzīvoja atklāšanas  dienu. Dažus gadus vēlāk par Palladium saimniekiem kļuva Positivus, kas bija gatavi darīt visu, lai Palladium atdzimtu – šoreiz kā Rīgas koncertdzīves centrs.

Pēc rūpīgiem rekonstrukcijas darbiem, Palladium Rīga savas durvis vēra 2011. gada 28. septembrī, kļūstot  par vienu no pirmajām koncertzālēm Latvijā un lielāko koncertzāli Baltijā, kas piemērota vidēji lielu koncertu norisei, ar maksimālo ietilpību līdz 2000 skatītājiem. Tā atrodas Rīgas centrā – Marijas ielā 21, telpās, kuras ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis.  

Kā pirmie uz Palladium Rīga skatuves kāpa skatuves mākslinieki James Blunt, FM Belfast, Kaiser Chiefs un Anna Calvi, sagādājot neaizmirstamu piedzīvojumu ne vienam vien mūzikas baudītājam. Beidzot! Rīgā ir koncertzāle, kurā šādi koncerti var notikt! 

Koncertzāles saimnieki ir izturējušies ar cieņu pret kinoteātra Palladium vēsturisko mantojumu, saglabājot tā nosaukumu un telpu veidojot pēc iespējas tuvāku tās kādreizējam interjeram. Par jauno Palladium funkciju liecina tikai mūsdienīgi un pārdomāti akcenti interjerā, kā arī koncertdzīvei pielāgotais telpu iekārtojums – divos līmeņos izbūvētie skatītāju balkoni.

Mūsdienās, koncertzāle Palladium Rīga ir iecienīta pasākumu norises vieta. Te uzstājušies populāri pašmāju mākslinieki un viesmākslinieki, tādi kā: James Blunt, Jack White, Emeli Sande, Biffy Clyro, Gogol Bordello, Macy Gray, Ellie Goulding, Scissor Sisters, Mesa, Jauns Mēness, Instrumenti, Jumprava. Vērienīgākie pasākumi: Konferences Lighting The Stars Riga 2016, Google; Uzvedumi: Cabaret Palladium, Reloveution, La Luna, Jazzoteria, Koncertiestudējums Peerle; TV šovi: Eirovīzijas nacionālā atlase 2013 u.c.

Gads2019