Teātra nams «Jūras vārti»

Jūras vārti tiek atvērti grandMA3

 

2018. gada augusts

Teātra nams Jūras vārti ir mūsdienīgs, dinamisks un starptautiski konkurētspējīgs reģionālas nozīmes kultūras centrs, kurā kopš 2009. gada saimnieko Pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību «Kurzemes filharmonija».

Teātra nama saimnieku uzdevums ir nodrošināt Ventspils iedzīvotājiem un pilsētas viesiem dažādu žanru profesionālo skatuves mākslu, t.i., teātra, operas un baleta uzvedumus, klasiskās, populārās, eksperimentālās, tautas un citu žanru mūzikas koncertus, vizuālās un jauno mediju mākslas izstādes, kā arī veicināt profesionālu starpnozaru projektu un aktivitāšu attīstību.

Jūras Vārti ir mājvieta kamerkorim Ventspils – daudzu starptautisko koru mūzikas konkursu dalībniekam, kolektīvam ar lielu radošo potenciālu un stipru garu. Teātra nams ir mājvieta arī Ventspils Kamerorķestrim un Ventspils bigbendam. Abi kolektīvi veiksmīgi piedalās kopprojektos ar Latvijā atzītiem māksliniekiem un kamerkori Ventspils.

Ventspils Bigbends ir muzicējis kopā gan ar pašmāju izpildītājiem – Intaru Busuli, Jāni Stībeli, Laimu Vaikuli, Daumantu Kalniņu, maestro Raimondu Paulu u.c., gan pasaulē atzītiem māksliniekiem, kā Grammy balvas laureātu Magnus Lindgren (Zviedrija), Gerhard Ornig (Austrija), Eran Har Even (Nīderlande), Daniel Cacija (Austrija) u.c.

Teātra namā Jūras vārti bieži notiek dažādu teātru viesizrādes un viesmākslinieku koncerti, tāpēc piemērotas gaismu vadības pults izvēle bija svarīga.

Izvēloties tika ņemts vērā faktors, ka šobrīd nozīmīgākajās pasākumu norises vietās Latvijā un ārpus tās profesionāļi izvēlas MA Lighting grandMA2 gaismu vadības sistēmu, kas ir saderīga ar jaunās paaudzes gaismu vadības sistēmu grandMA3. Līdz ar to, viesturnejas apkalpojošie gaismu inženieri turpmāk savus grandMA2 sistēmā sagatavotajos šova failus varēs veiksmīgi integrēt jaunajā – grandMA3.

Jāatzīmē, ka Jūras Vārti ir pirmā kultūras iestāde Latvijā, kurā tagad ir pieejama pasaulē populārākā profesionālā skatuves apgaismojuma vadības sistēma – grandMA3.

Kā ierasts, iekārtu piegādāja un tehniskā personāla apmācības nodrošināja SGS Sistēmas.

Uzstādītā tehnika:

  • 1 x MA Lighting grandMA3 Full size – skatuves apgaismojuma vadības pults

 

Gads2018
Saistītie produkti grandMA3