Hanzas Perons

Jauna daudzfunkcionāla telpa kultūrai – Hanzas Perons

 

2019. gada augusts

Hanzas Perons – kādreizējā Rīgas preču stacijas noliktavas ēka savas durvis apmeklētajiem vēra 2019. gada augustā, kā jauns galamērķis kultūras notikumiem.

Pateicoties SIA Sudraba Arhitektūra komandas un vadošā arhitekta Reiņa Liepiņa un projekta pasūtītāja veiksmīgajai sadarbībai, Hanzas Peronā ir pārdomāta ik detaļa.

Vairāk nekā 100 gadus senās ēkas vēsturiskais veidols ir apaudzēta ar asprātīgām atsaucēm uz ēkas sākotnējo funkcionalitāti. Papildināts ar mūsdienīgiem arhitektūras risinājumiem, kas piešķirt ēkai jaunu saturu,  – piemērotu dažāda apjoma kultūrizglītojošo pasākumu norisei  –  koncertiem, izstādēm, konferencēm un citiem svinīgiem notikumiem.

Nenoliedzami, Hanzas Perons ir pozitīvs vaibsts jaunajā Rīgas teritorijā New Hanza. Te pilsētas vēsture satiekas ar mūsdienām, radot īpašu atmosfēru, kurā gribas pakavēties.

Ēkas kopējā platība ir 4400 m2, no tiem publiski pieejami 2800 m2 ar maksimālo ietilpību līdz pat 2000 apmeklētājiem. Hanzas Perons lielo zāli (1230 m2) var sadalīt divās vai trīs mazākās zālēs (460 m², 300 m² un 460 m²), kuras ir nošķirtas ar akustiskām sienām, neļaujot skaņai ietekmēt blakus notiekošos pasākumus. Pasākumu organizatoriem tas paver iespējas scenāriju un skatuves atrašanās vietu daudzveidībai. Savukārt aizskatuves zona tiek izmantota ģērbtuvēm, dušām, noliktavai un virtuvei, kas nodrošina ērtu pasākumu apkalpošanu. 

Hanzas Perons tapšanā iesaistījās 60 dažādi uzņēmumi, tai skaitā SGS Sistēmas, nodrošinot desmit ChainMaster BGV-D8+ 500kg elektrisko ķēžu telferu un Miloš alumīnija kopņu piegādi. Izmantojot šos telferus un alumīnija kopnes Hanzas Perons varēs izveidot pasākumiem nepieciešamos iekares punktus un līnijas skatuves apgaismojuma, dekorāciju un audumu montāžai – vietās, kur tiks veikta saktuves montāža.

Lai nodrošinātu labāku telpas akustiku – izvairītos no nevēlamiem skaņas atstarojumiem, SGS Sistēmas piegādāja skatuves ietērpu no ugunsdrošā Cronenberg Trevira CS šķiedras auduma. Tas kalpos gan kā skaņas atstarojumus slāpējošs elements, gan kā dekoratīvs/nosedzošs vai atdalošs elements skatuves aizmugurē vai jebkur citur telpā.

Piegādātā un uzstādītā tehnika:

  • 10 x ChainMaster BGV- D8+ 500kg / 8 m – elektriskās ķēžu vinčas;
  • 1 x Briteq RICO-V4 – vadības bloks;
  • 1 x Miloš QTV – alumīnija kopņu komplekts;
  • 1 x Cronenberg Fulda CS – ugunsdrošie skatuves audumi;
  • 12 x SGS Sistēmas Transport Case - transporta kastes.
Gads2019