Brīvdabas koncertzāle Mītava

Droša skatuves mašinērija Brīvdabas koncertzālei Mītava, Pasta salā

 

2019. gada jūnijs

Kopš 2014. gada nogalē apmeklētājiem tika atvērta 9 hektārus plašā labiekārtotā, daudzfunkcionālā Pasta sala Jelgavā, ik gadu te notiek pilsētai nozīmīgi pasākumi: Ledus skulptūru festivāls, Smilšu skulpūru festivāls, dažādi koncerti, taču ar brīvdabas koncertzāles nodošanu ekspluatācijā 2019. gada 14. jūnijā, Jelgava ir ieguvuši unikālu publisko telpu, kas paver vēl plašākas iespējas pasākumu organizēšanā.

Uz brīvdabas koncertzāli var nokļūt pa gājēju tiltu, kas savieno pilsētu ar Pasta salu. Abiem – tiltam un koncertzālei dots vēsturiskais Jelgavas nosaukums – Mītava (no vācu – Mitau). 

SGS Sistēmas koncertzālei izstrādāja un uzstādīja skatuves augšējās mašinērijas, skatuves apgaismojuma sistēmas komutācijas tīklu, elektroenerģijas jaudas sadales un iekares sistēmu, lai tehnikas nomas uzņēmumi, kas šeit apkalpos pasākumus, varētu ērti uzstādīt nepieciešamo gaismu tehniku.

Tika uzstādītas Chain Master BGV-D8+ drošības klases elektriskās ķēžu vinčas ar attālināto bezvadu vadības sistēmu un sistēmu drošai darbībai visi iekares punkti tika aprīkoti ar slodzes kontroles mērierīcēm. Tika uzstādītas Miloš alumīnija kopnes apgaismojuma montāžai un tā pacelšanai. Apgaismojuma komutācijas tīkla izveidei tika izmantoti Stage Smarts 48-kanālu jaudas sadales iekārta SmartPDU 48, Luminex DMX signāla sadalītāji LumiSplit 2.10 un Major Lighting One Plus jaudas regulatori (tumšotāji). Skatuves ietērps tapa no ugunsdrošā Trevira CS šķiedras auduma.

Piegādātā un uzstādītā tehnika:

  • 12 x ChainMaster BGV- D8+ 500kg, 14 m – elektriskās ķēžu vinčas;
  • 6 x ChainMaster BGV-D8+ 250kg, 13 m – elektriskās ķēžu vinčas;
  • 12 x ChainMaster CM-504751 – slodzes kontroles mērierīce;
  • 1 x ChainMaster CM-850 Series – vadības bloks ar attālināto bezvadu vadības pulti;
  • 1 x StageSmarts smartPDU 48 – jaudas sadales sistēma;
  • 12 x Major Lighting One Plus – jaudas regulators (tumšotājs);
  • 2 x Luminex LumiSplit 2.10 – DMX signāla dalītājs;
  • 1 x Miloš QTL, QTB – alumīnija kopņu komplekts;
  • 1 x AV Stumpfl – video projekcijas ekrāns;
  • 1 x Cronenberg Stage Molleton CS – ugunsdrošie skatuves audumi.
Vairāk par Brīvdabas koncertzāli Mītava

Brīvdabas koncertzāle Mītava ir arhitektu, projektētāju, būvkonstrukciju ražotāja un būvnieka oriģināldarbs, kas unikāls ne tikai Baltijas kontekstā. Jumta forma atgādina gliemežvāku, konstrukcijās izmantota lielizmēra liekti līmēta koksne ar vienlaidu garumu līdz 60 metriem. Jumta pārsegums veidots no kvalitatīvas membrānas ar augstiem stiprības, stiepes un plīšanas rādītājiem, radīts itāļu uzņēmumā Canobbio Textile Engineering

Koncertzāle ir ne tikai vizuāli, bet arī funkcionāli baudāma: ar izcilu akustiku, 700 skatītāju sēdvietām un iespēju izvietot 500 papildus sēdvietas, kas pasargātas no nelabvēlīgu laikapstākļu ietekmes, – mākslas baudītājiem tā turpmāk būs lieliska alternatīva brīvdabas Koncertzālei Dzintari.

Jāatzīmē, ka Pasta salas labiekārtojums konkursa Latvijas būvniecības gada balva 2014 nominācijā Publiskā ārtelpa ieguva augstāko vērtējumu. Projekta autori – Diānas Zalānes projektu birojs un Projektu birojs Grietēns un Kagainis

Gads2019