Pārmaiņas koncertzālē Palladium Rīga

Uzsākot jauno 2019./2020. gada sezonu, koncertzāle Palladium Rīga sola pārmaiņas, kuras veicinājusi vēlme efektīvāk izmantot koncertzāles telpas, padarīt tās daudzfunkcionālas un piemērotas arī neliela mēroga slēgtu un publisku pasākumu norisei. Palladium Rīga komfortabli var uzņemt 1600 apmeklētājus, taču nelieliem pasākumiem tā līdz šim bija par lielu.

Vēlamais risinājums tika panākts, uzstādot telpu norobežojošās aizkaru sistēmas, kas atkarībā no nepieciešamības koncertzālei turpmāk piešķirs vēl trīs atsevišķi funkcionējošas zonas-telpas:

  • pirmā stāva zonu zem balkona, kas ir daļa no zāles (186 m2);
  • otrā stāva balkona zonu (172 m2);
  • trešā stāva balkona zonu (162 m2), vai gluži pretēji – nodalīs tās no pasākumam nepieciešamās telpas.

Piemēram, ja sēdkoncerts, konference vai cits pasākums notiks pirmā stāva zālē (451 m2) ar skatuvi (100 m2) – abi balkoni tiks aizsegti ar aizkariem, tādējādi pasākuma norises telpa kļūs daudz aptveramāka un mājīgāka.

Telpu nomniekiem šis jaunievedums sola vēl plašākas iespējas pasākumu daudzveidības un scenāriju ziņā.  Ar aizkariem nodalītajās zonās, netraucējot citās telpās notiekošā pasākuma norisi, turpmāk varēs izmantot gan kā foajē, kā konferences/koncerta/korporatīvā pasākuma dalībnieku ēdināšanas zonu vai kafejnīcu ar galdiņiem, gan kā atsevišķu pasākuma zonu vai kā pasākuma norises vietu. 

Projekta realizāciju SGS Sistēmas uzsāka vasaras sākumā. Sarežģītākais bija koncertzāles vajadzībām izveidot nepieciešamos speciālā dizaina liektas formas aizkaru mehānismus un to montāža balkonos. Mehānismi speciāli šim projektam tika izgatavoti uzņēmumā ShowTex, kas nodrošina plašu produktu klāstu un individuālus tehniskos risinājumus. Savukārt, koncertzāli atdalošie ugunsdrošie aizkari tika piegādāti no Cronenberg Stage Molleton CS. Tie izgatavoti no 100% nedegošas Trevira CS šķiedras, kas ir ļoti būtiski publiskās telpās izvietotiem aizkariem.

Esam pārliecināti, ka jaunā iespēja – konfigurēt koncertzāles telpas atbilstoši klienta vēlmēm un pasākumam veidam, veicinās koncertzāles Palladium Rīga pieejamību ikviena mēroga pasākumam.

Datums 16.08.2019