Kad sapnis kļūst par realitāti

Intervija ar SIA GaCo valdes locekli Gati Kidalu

1. SIA GaCo tirgū darbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Kādas ir uzņēmuma darbības sfēras?

GK: Izklaides industrijā darbojos aptuveni 30 gadus. Sāku kā skaņu inženieris. Gadiem ejot sapratu, ka darbojoties tikai vienā divīzijā šajā mazajā Latvijas tirgū,  īpaši tālu netiksi. Dibinot uzņēmumu man jau bija pilnīgi skaidrs, ka tai ir jābūt pilna tehniskā servisa kompānijai. Līdz ar to, nācās iegūt zināšanas gan par gaismas aprīkojumu, gan skatuves konstrukcijām. Likumsakarīgi, ka mērķi tika sasniegti un šobrīd esam pilna servisa tehniskā nodrošinājuma uzņēmums, kas piedāvā skaņas, gaismas aprīkojumu, skatuves konstrukcijas un tehniskos risinājumus.

Mūsu specializācija ir korporatīvo pasākumu apkalpošana un šajā jomā esam vieni no spēcīgākajiem Latvijā. Taču mēs strādājam arī festivālos, koncertos un citos, dažāda apjoma kultūras pasākumos – jebkur, klienta izvēlētajā vietā: sporta arēnā, koncertzālē, pludmalē vai mežā. Apkalpojam arī koncertzāli Palladium Rīga, kas ir regulāra pieredze darbā ar ārzemju un vietējiem māksliniekiem.

2. Jūsu nomas aprīkojuma klāstā jau ir vairāki apskaņošanas komplekti, kāpēc vēl?

GK: Tehnoloģijas attīstās, uz vietas stāvēt nedrīkstam. Ir jāseko līdzi tendencēm, lai klientiem spētu piedāvāt ko jaunu, modernu, atbilstošu viņa prasībām nevis to, kas ir noliktavā.  Turklāt, uzņēmums aug un ar aprīkojumu, kas ir mūsu noliktavā vairs nepietiek. Morāli un fiziski novecojušās iekārtas ir jānomaina pret jaunām.

3. Pasaules tirgū ir vairāki atzīti akustisko sistēmu ražotāji. Kāpēc izvēlējāties Clair Brothers produkciju?

GK: Par Clair Brothers jau zināju no jaunības. Tas ir leģendārs audio industrijas uzņēmums un virzītājspēks visā pasaulē jau vairāk nekā 50 gadus.

Esmu apmeklējis neskaitāmus pasaules klases mākslinieku koncertus, kurus apkalpo Clair Global – uzņēmums, kas specializējies koncertturneju tehniskā atbalsta nodrošināšanā un izmanto tikai Clair Brothers ražotās skaņas pastiprināšanas iekārtas. Un vienmēr, tā ir bijusi izcila skaņas kvalitāte!  

Clair komanda strādā ar pasaules skatuves zvaigznēm, un tā ir prasīga publika, kas zina ko grib, un Clair Brothers to spēj nodrošināt. Tāpēc, Clair Brothers uzskatu par sava veida mērauklu uz ko tiekties, lai nodrošinātu izcilu skaņu pasākumos.

4. Bija laiks, kad tirgū ļoti pieprasītas bija line array  apskaņošanas sistēmas. Tas bija kā modes kliedziens. Kāpēc izvēlējāties Clair Brothers CAT (Curved Array Technology) sistēmu nevis line array?

Line Array ceļš turpinās, bet mēs neveicam nevienu pirkumu tikai tāpēc, ka tas ir modes kliedziens un  tā dara visi. Mums ir svarīgi, lai konkrētā akustiskā sistēma spētu veikt tai paredzētos uzdevumus. Šoreiz mans uzdevums bija atrast jaudīgu, kompaktu akustisko sistēmu ar nevainojamu skaņas kvalitāti. Tādu, ko nepieciešamības gadījumā var viegli sadalīt atsevišķās vienībās un tajā pašā laikā izmantot kā vienotu sistēmu.

Clair Brothers kiT Curve 12+ akustiskās sistēmas atbilst manam uzstādījumam. Mēs izvēlējāmies gan pilnās joslas akustiskās sistēmas ar iebūvētiem pastiprinātājiem, gan zemfrekvences akustiskās sistēmas ar iebūvētiem jaudas pastiprinātājiem un dažādus iekares elementus. Līdz ar to, tagad mums ir daudzfunkcionāla akustiskā sistēma, kas attaisno sevi. Piemēram, šobrīd apkalpojam jauno daudzfunkcionālo pasākumu norises centru Hanzas Perons, kur lielās zāles ietilpība ir līdz pat 2000 cilvēkiem. Atkarībā no nepieciešamības, to var sadalīt divās vai trīs mazākās zālēs, kur notiek gan koncerti, korporatīvie pasākumi, izstādes, konferences utt. Katrā pasākumā tehniskās prasības ir atšķirīgas un Clair Brothers kiT Curve 12+ ar visu tiek galā lieliski.

5. Vai šī GaCo ir pirmā Clair Brothers akustiskā sistēma?

GK: Jā, šī ir mūsu pirmā Clair Brothers akustiskā sistēma, un noteikti – ne pēdējā. Līdz ar to varu teikt: vēl viens sapnis ir piepildīts!

Jāpiebilst, ka gadiem ilgi Clair Brothers ražotās akustiskās iekārtas nemaz nebija iespējams iegādāties plašam patēriņam, jo tās tika izgatavotas tikai Clair Global vajadzībām. Nu jau vairākus gadus, situācija ir mainījusies. Clair Brothers produkciju var iegādāties ikviens, tai skaitā arī Latvijā, kur oficiālais Clair Brothers pārstāvis ir SIA SGS Sistēmas.

Esam pateicīgi, ka pirms tika pieņemts gala lēmums par pirkumu, SGS Sistēmas mums piegādāja Clair Brothers kiT-Series demo komplektu, kuru darbībā testējām dažādos koncertos un pasākumos. Šaubu vairs nebija – šis ir tieši tas, kas mums vajadzīgs.

Piegādātās iekārtas:

  • 10 x     ClairBrothers kiTCURVE12+ – akustiskās sistēmas;
  • 2 x       ClairBrothers kiT 12+ (94) – akustiskās sistēmas;
  • 4 x       Clair Brothers kiT-Sub+ – akustiskās sistēmas;
  • 4 x       Clair Brothers kiT-Sub Mini+ – akustiskās sistēmas.

 

Datums 15.10.2019