3S izvēlas godalgotos Axcor Spot 300 starmešus

Intervija ar SIA 3S valdes locekli un komercdirektoru Agri Galiņu​

1. Kādas bija pamatnostādnes, uzsākot jaunu gaismu iekārtu meklējumus?

SIA 3S ir viens no pieredzes bagātākajiem nozares uzņēmumiem Latvijā, kas regulāri atjauno un papildina skatuves tehnikas nomas sortimentu – profesionālās skaņas un gaismu iekārtas.

“Viena no uzņēmuma darbības jomām ir tehniskā nodrošinājuma sniegšana dažāda mēroga notikumos – nelielos korporatīvos pasākumos un vērienīgos koncertos arēnās, tāpēc radās nepieciešamība iegādāties iekārtas, kuras atbilstu dažāda apjoma darbu veikšanai” – stāsta Agris Galiņš.

AG: - Veicot izvēli, galvenais nosacījums bija: spot tipa kustību efektstarmešus ar nelielu svaru un maziem gabarītiem, LED gaismas elements, iespējami lielāka gaismas atdeve un laba apjoma cena.

2. Vai Latvijas tirgus pieprasījums attaisnos liela apjoma vienādu iekārtu iegādi?

AG: - Šobrīd Latvijā ir tikai viens skatuves tehnikas nomas uzņēmums, kas lielā apjomā spēj piedāvāt viena veida iekārtas, gadījumos, kad skatuves apgaismojuma dizains to pieprasa.

Līdz šim mums tā ir bijusi problēma, bijām spiesti sadarboties ar konkurējošiem uzņēmumiem, lai sniegtu savus pakalpojumus apjomīgu pasākumu realizēšanā, kas sadārdzināja mūsu pakalpojuma cenu un mazināja konkurētspēju.

Pieprasījums pēc liela apjoma viena veida iekārtām Latvijā pieaug, tāpēc mūsu mērķis bija iegādāties tik daudz vienādu iekārtu vienību, lai spējam vienlaikus sniegt tehnisko nodrošinājumu 2-3 nelielos, vai apkalpot vienu apjomīgu pasākumu.

3. Tirgū valda sīva konkurence, bieži uzvar “zemākā cena”, dominē Ķīnā ražoti lēti izstrādājumi un zemas kvalitātes zīmolu kopijas. Kā konkurēsiet?​

AG: - Izvēloties jaunas gaismu iekārtas, iegādes cenai, protams, ir nozīme, taču nedrīkstam aizmirst par kvalitāti! Meklējumu gaitā apskatījām un salīdzinājām vairākas zināmu zīmolu iekārtas, tīri intereses pēc testos iesaistījām arī pāris Ķīnā izstrādātus kustīgos starmešus, taču veiktspējas un kvalitātes ziņā Clay Paky radītais AXCOR SPOT 300 kustīgās galvas LED starmeši mūsu prasībām atbilda visvairāk, un konkurētspējīgās cenas dēļ, gandrīz precīzi iekļāvās arī mūsu plānotajā budžetā.

Protams, Ķīnā izstrādāto iekārtu cenas ir krietni zemākas, taču pat ar divas reizes jaudīgāku LED gaismas elementu, tās spēj radīt tikai nedaudz spožāku gaismu par AXCOR SPOT 300, turklāt krāsas ir blāvas un vairāku funkciju precizitāte ir tālu no vēlamā, kas nav pieņemami kvalitatīva gaismu dizaina veidošanai. Labā ziņa, ka AXCOR SPOT 300 nomas cena galapatērētājiem – klientiem, būtiski neatšķirsies no Ķīnā izstrādātajām iekārtām.​

4. Tātad atpazīstamam zīmolam tomēr ir nozīme Jūsu biznesā?

AG: - Noteikti! 3S gaismu tehnikas nomas klāstā joprojām ir tikai pasaulē atzītu ražotāju,  tostarp - Clay Paky iekārtas, un mēs esam guvuši gan pozitīvu apliecinājumu produktu kvalitātei, gan saskārušies ar ražotāja reakciju problēmsituāciju risināšanā. Tāpēc viennozīmīgi uzskatu, ka Clay Paky ir ļoti uzticams, uz sadarbību vērsts ražotājs, kas operatīvi risina problēmsituācijas, ja tādas rodas. Tieši tāpēc jaunākais 3S nomas tehnikas papildinājums ir 72 vienības AXCOR SPOT 300 gaismu iekārtas no Clay Paky.

Tas ir pietiekami daudz, tomēr, ja radīsies nepieciešamība kādā projektā izmantot vēl vairāk šādu iekārtu, papildus tās varēsim iznomāt tepat Baltijā vai Eiropā. Izvēloties zināmu zīmolu, saņemsim 100% savietojamas iekārtas ar identiskiem parametriem. Strādājot ar Ķīnā izstrādātām iekārtām, tas nebūtu iespējams: tās mēdz atšķirties, kaut vai tāpēc, ka nav iegādātas vienā partijā.

Un vēl. Būtisks arguments par labu zināmam zīmolam ir mākslinieku tehniskās prasības (Technical rider). Ir praktiski neiespējami starptautiski atpazītu mākslinieku koncertos noteiktās tehniskās iekārtas aizvietot ar nezināmiem Ķīnas izstrādājumiem. Clay Paky ražotās iekārtas ir atpazīstamas un atzītas visā pasaulē. 

Datums 28.03.2019
Saistītie produkti Axcor Beam 300; Axcor Wash 300; Axcor Spot 400/ 400 HC; Axcor Profile 400/ 600/ 900; Axcor Profile 400 HC/ 600 HC/ 900 HC