Vēsture

1999

1999. gada 13. decembrī tiek dibināts uzņēmums SIA GaCo Skaņu un gaismu serviss (nosaukums vēlāk tiek nomainīts uz SIA SGS Sistēmas).

Uzņēmuma birojs un noliktava tiek iekārtoti Rīgas industriālajā rajonā bijušās rūpnīcas VEF teritorijā, kur atrodas gandrīz sešus gadus.

2000

Pirmās starptautiskās profesionālās tehnikas izstādes Londonā PLASA 2000 apmeklējums. Turpmākos gadus uzņēmuma pārstāvji regulāri apmeklē nozīmīgākās industrijas izstādes Eiropā.

SGS Sistēmas uzsāk sadarbību ar vairākiem apskaņošanas tehnikas industrijā jau gadiem ilgi atpazīstamiem un respektētiem ražotājiem – Turbosound, Klark Teknik Group un Beyerdynamic. Ar šo uzņēmums ir precīzi iezīmējis savu virzību tikai uz kvalitatīvu produktu piegādi un pakalpojumu sniegšanu. 

2001

Dalība izstādē Māja 1, kas norisinās starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala.

Tiek uzsākta sadarbība ar vienu no vadošajiem skatuves apgaismojuma iekārtu ražotājiem – uzņēmumu Clay Paky.

2002

Clay Paky rūpnīcas apmeklējums, lai iepazītos ar visu produkcijas klāstu un apmeklētu iekārtu servisa apkopes kursus. Ar šo tiek aizsākta un konsekventi realizēta SIA SGS Sistēmas apņemšanās nākamo gadu laikā apmeklēt nozīmīgāko ražotāju rūpnīcas, lai detalizēti iepazītos ar visiem produktiem, apgūtu to izmantojumu un darbību un apmeklētu servisa apkalpošanas kursus.

2003

Tiek noslēgts līgums ar uzņēmumu Clay Paky, un SGS Sistēmas kļūst par tās ekskluzīvo pārstāvi Latvijā.

Tiek rīkota pirmā Clay Paky prezentācija industrijas pārstāvjiem Latvijā, kas notiek Rīgas Kongresu namā.

2006

SGS Sistēmas kļūst par pasaulē vadošā gaismas vadības iekārtu ražotāja MA Lighting ekskluzīvo pārstāvi Latvijā. Uzņēmuma pārstāvji kopā ar  vairākiem Latvijas gaismu režisoriem apmeklē MA Lighting gaismu vadības iekārtu mācības kursus Paderbornā, Vācijā.

Uzņēmumam tiek mainīts nosaukums un logotips. No šī brīža uzņēmuma nosaukums ir SIA SGS Sistēmas. Nosaukuma maiņa ir saistīta ar vēlmi nosaukumā precīzāk atspoguļot uzņēmuma darbības sfēras. Saīsinājums SGS ir radies no trīs vārdu – skaņa, gaisma un skatuve – pirmajiem burtiem.

Uzņēmums pārceļ savu biroju uz jaunām telpām Plēnes ielā 4, Rīgā, LV-1046. Noliktava tiek pārcelta uz telpām netālu no jaunās biroja ēkas.

2007

Tiek rīkots seminārs, kurā tiek prezentēti vairāku pasaules līmeņa ražotāju produkti ar to pārstāvju piedalīšanos (Selecon, MA Lighting, Rosco un Clay Paky).  Uzņēmums jau iepriekš rīkojis gan dažādu produktu prezentācijas, gan mācību kursus industrijas pārstāvjiem darbam ar dažādām iekārtām, bet šis ir pirmais gan tēmu, gan apmeklējuma ziņā tik apjomīgais seminārs, kas vēlāk pārtop par regulāru ikgadēju pasākumu.

2010

Paplašinoties uzņēmuma darbībai un lai optimizētu darbu, SGS Sistēmas  biroja ēkas teritorijā ierīko jauno noliktavu un izveido plašāku servisa darbnīcu. No šā brīža birojam, noliktavai un servisa centram ir viena adrese – Plēnes ielā 4.

Uzņēmumam tiek uzticēts valstiski nozīmīgs projekts – renovētā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra apgaismojuma sistēmas iekārtu piegāde un uzstādīšana. Šis ir viens no gada apjomīgākajiem projektiem Latvijā, kam SGS Sistēmas piegādā Clay Paky, Selecon, Major un ADB Lighting produkciju.

2012

SGS Sistēmas rīko nu jau ikgadējo Skatuves un konferenču tehnoloģiju semināru koncertzālē Palladium. Šajā gadā semināram līdz šim visplašākā programma, kas aptver gan vispārīgu izglītojošu tēmu loku, gan vairāku audio un apgaismojuma tehnikas ražotāju jaunāko produktu prezentācijas un mācības darbam ar iekārtām. Seminārs norisinās trīs dienas un šajā gadā to apmeklē rekordliels apmeklētāju skaits – ap 300 nozares profesionāļu.

2013

Uzņēmums veic Latgales vēstniecība GORS tehniskā aprīkojuma projektēšanu, uzstādīšanu, iekārtu piegādi un personāla apmācību darbam ar piegādātajām sistēmām. Šis ir līdz šim Latvijā apjomīgākais darbs jaunas koncertzāles tehniskā aprīkojuma projektēšanā un realizācijā pēc neatkarības atjaunošanas, kā arī pirmais projekts Latvijā, kurā tika izveidots MA Lighting gaismu vadības tīkls un Midas digitālais audio vadības tīkls. Projektā tika izmantota uzņēmumu Clay Paky un Selecon, d&b Audiotechnik, Turbosound, MA Lighting un Midas ražotā produkcija.

Tiek pabeigts projektēšanas darbs pie Rīgas Kongresu nama renovācijas projekta izstrādes. Projekta ietvaros SGS Sistēmas veica skatuves konstruktīvā risinājuma un aprīkojuma, aktīvās akustikas sistēmas, zāles apskaņošanas sistēmas, skatuves apgaismojuma sistēmas, zāles un gaiteņu video sistēmas, konferenču aprīkojuma un sakaru un informatīvās apziņošanas sistēmu projektēšanu.

2014

SGS Sistēmas iegūst tiesības realizēt otrās akustiskās koncertzāles Latvijā – Vidzemes koncertzāles Cēsīs – skatuves apgaismojuma sistēmu projektu.

2015

SGS Sistēmas kļūst par uzņēmuma MA Lighting produktu ekskluzīvo pārstāvi Igaunijā, tādējādi paplašinot uzņēmuma teritoriālo darbības lauku. Tallinā Kultuurikatel telpās tiek sarīkota MA Lighting prezentācija visiem ieinteresētajiem Igaunijas izklaides industrijas pārstāvjiem. Uzņēmuma darbības nodrošināšanai Igaunijā tiek pieņemts darbā vietējais reģiona tirdzniecības menedžeris – MA Lighting produktu speciālists.