Latvijas Leļļu teātris

Latvijas Leļļu teātris izvēlas grandMA3

 

2018. gada decembris

Latvijas Leļļu teātra aizsākumi meklējami 1942. gadā, kad Otrā pasaules kara laikā Krievijas pilsētā Ivanovā tika izveidots Latvijas PSR Valsts Mākslas ansamblis. Tā sastāvā ietilpa leļļinieku grupa, kas sniedza priekšnesumus evakuētajiem Latvijas iedzīvotājiem un karavīriem.

Pirmā leļļu izrāde Latvijā notika 1944. gada 3. oktobrī – Daugavpilī, pēc Sarkanās armijas ienākšanas Latvijā, taču par Latvijas PSR Valsts leļļu teātra oficiālo dibināšanu tiek uzskatīts 1944. gada 4. oktobris, kad jaunā teātra rīcībā tika nodots bijušais kinoteātris Radio Modern – Rīgā, K. Barona ielā 16/18. Teātra pirmie vadītāji bija dzejniece Mirdza Ķempe un rakstnieks, tulkotājs Jānis Žīgurs.

1946. gadā teātrī tika izveidota arī krievu trupa, kas veiksmīgi darbojas vēl joprojām, līdz ar to, ​Latvijas Leļļu teātris ir vienīgais teātris Latvijā, kas piedāvā izrādes gan krievu, gan latviešu auditorijai, praksē veicinot sabiedrības integrāciju.

1954. gadā teātrī tika iestudēta pirmā izrāde pieaugušajiem – Velna dzirnavas, vēlāk tai sekoja citas. Izvēloties aktuālas tēmas un mūsdienīgu dramaturģiju, Latvijas Leļļu teātris šo ideju veiksmīgi turpina arī mūsdienās, piesaistot arvien plašāku auditoriju, ne tikai bērnus.

Laikmetīgais leļļu teātris nav viena žanra teātris, tas ir daudzveidīgs. Lai gan leļļu mākslinieka galvenais uzdevums ir piešķirt lellei vai priekšmetam dvēseli, tātad – atdzīvināt, izmantojot dažādas leļļu mākslas tehnikas, Latvijas Leļļu teātra komanda turpina pilnveidoties un meklēt arvien jaunus izteiksmes līdzekļus un tehniskās iespējas, lai mijiedarbībā ar aktiera runāto vārdu, lelles animāciju un telpu, padarītu katru izrādi vēl īpašāku. Nenoliedzami, gaismas, skaņas un multimediju profesionāls pielietojums ir viens no priekšnosacījumiem tam.  

Priecājamies kopā ar Latvijas Leļļu teātri, kas jau paspējis novērtēt MA Lighting profesionālās gaismas vadības sistēmas, un nomainot teātra rīcībā jau esošo grandMA un grandMA2 onPC gaismas vadības risinājumu ar jaunākās paaudzes gaismas vadības sistēmu grandMA3 Light, palicis uzticīgs šim ražotājam.

Mums ir svarīgi, lai jaunā gaismas vadības pults klientam kalpotu efektīvi, tāpēc, kā jau ierasts, projekta noslēgumā notika tehniskā personāla apmācības darbam ar grandMA3.

Piegādātā tehnika:

  • 1 x MA Lighting grandMA3 Light – apgaismojuma vadības pults

 

 

Gads2018