Jelgavas Kultūras nams

Jaunas gaismas iekārtas Jelgavas kultūras namam

2016.gada augusts

Jelgavas Kultūras nams savas durvis pirmo reizi vēra apmeklētājiem 1963. gadā. Šo gadu laikā Jelgavas kultūras nams ir "audzis" gan apmeklētāju ziņā, gan arī savā vizuālajā tēlā, jo no 2003. gada tika veikta iekštelpu un ēkas fasādes renovācija.

Apvienojot Jelgavas domes kultūras centru, Jelgavas kultūras namu un kultūras namu Rota, 2002. gadā tika nodibināta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde  Kultūra, kuras nozīmīgākie rīkotie pasākumi ir Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls, Vispārējie Latvijas Piena, medus un maizes svētki, Piena paku laivu regate, Starptautiskais tēlniecības festivāls Otrā elpa, Stādu dienas un Jelgavas pilsētas svētki.

Jelgavas kultūras namā ir piecas zāles (skatītāju zāle, deju zāles, mēģinājumu telpas u.c.), kas nodrošina mājvietu daudziem deju, muzikālajiem un citiem mākslas kolektīviem.

Jau ilgus gadus Jelgavas kultūras nams sadarbojas ar lielākajiem Latvijas profesionālajiem teātriem, kuru viesizrādes regulāri tiek piedāvātas jelgavnieku vērtējumam. Tāpat arī tiek organizēti koncerti ar Latvijā pazīstamiem mūziķiem.

Kultūras namā regulāri norisinās dažāda apjoma un specifikas pasākumi – pašdarbības kolektīvu skates, dejas un teātra izrādes, dažādu žanru mūzikas koncerti, saviesīgi vakari u.c. Pasākumu daudzveidība nosaka, ka arī prasības pret skatuves gaismas tehniku ir visdažādākās, un to uzdevums ar katru reizi atšķiras. Jāņem arī vērā, ka pasākumi tiek rīkoti gan namā gan ārpus tā pilsētā.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde Kultūra kopā ar kultūras nama apkalpojošo personālu katru gadu plāno, uzlabo un papildina arī nama tehnisko ekipējumu ar dažādām nepieciešamām un mūsdienu prasībām atbilstošām iekārtām. Lai iepazītos ar jaunākajām tehniskajām iespējām un rastu priekšstatu par iekārtām, kas būtu piemērotas kultūras nama funkciju nodrošināšanai 2016. gada aprīlī kultūras nama gaismu režisors Kārlis Freibergs apmeklēja industrijas lielāko profesionālo izstādi Frankfurtē Pro Light & Sound. Izstādē bija iespēja iepazīties ar jaunumiem skatuves apgaismojuma jomā un, kas būtiski, salīdzināt dažādu ražotāju piedāvājumu.

SGS Sistēmas jau ir sadarbojies ar Jelgavas kultūras namu, piegādājot skatuves priekškara mehānismu un nedegošos skatuves aizkarus, kā arī piegādājis dažādas apgaismojuma iekārtas – profilējamos, PC un Freneļa lēcu prožektorus (Selecon, Robert Juliat), kā arī kustību efektu prožektorus (Clay Paky).

Jelgavas pilsētas pašvaldības izsludinātā iepirkuma rezultātā SGS Sistēmas ieguva tiesības piegādāt kultūras namam dažādas gaismas tehnikas iekārtas, kas bija izvēlētas kultūras nama vajadzībām. Šis ir būtisks kultūras nama gaismu papildinājums, jo tika izvēlētas dažādu veidu iekārtas, kas dos iespēju padarīt pasākumus interesantākus un daudzveidīgākus: profilējamie prožektori (Selecon Pacific), LED kustību efektu prožektori (Clay Paky A.Leda B-Eye K10) un kustību efektu prožektori (Clay Paky Alpha Profile 800ST un Mythos).

Uzstādītā tehnika:

  •     8 x Selecon Pacific – profilējamie prožektori
  •     7 x Clay Paky A.Leda B-Eye K10 – LED kustību efektprožektori
  •     2 x Clay Paky Alpha Profile 800ST – profilējamie kustību efektprožektori
  •     2 x Clay Paky Mythos –kustību efektprožektori

 

Gads2016